Zpravodaj z VIII. homeopatického kongresu

Zpravodaj z VIII. homeopatického kongresu

Homeopatická léčba neurologických potíží

VIII. homeopatický kongres

Homeopatická léčba neurologických potíží

Ve dnech 12.–14. 4. 2019 proběhl v ostravském Imperial Hotelu již VIII. ročník homeopatického kongresu, tentokrát na téma homeopatická léčba neurologických potíží. Potíže nervového původu jsou v současné době velice rozšířeným jevem mezi dospělými, dětskými a dokonce i zvířecími pacienty, a téma tak bylo opravdu aktuální. Garantem kongresu byl MUDr. Alexandr Fesik, zakladatel a ředitel Akademie klasické homeopatie.

Šlo o tři dny intenzivního homeopatického sdílení, během nichž zaznělo celkem dvanáct odborných přednášek od velice obecných a teoretických až po konkrétní a osobní příběhy uzdravení za pomoci homeopatie. Plodné diskuze, které se rozvinuly po každém příspěvku a dále se přenesly do předsálí, byly vždy hlubokým obohacením všem zúčastněným.

Sobotní večer se nesl ve slavnostním duchu předávání prestižních cen Homeopat roku. Cenu za homeopatickou literaturu si odnesla PhDr. Lucie Baronová za editační a publikační činnost na poli homeopatie. Cena za velké homeopatické srdce putovala k RNDr. Olze Rašovské za její neúnavnou propagaci homeopatie mezi pacienty a klienty lékárny. Cenu za celoživotní přínos homeopatii převzal z rukou MUDr. Alexandra Fesika Ing. Miroslav Frank, CSc. za přípravu znaleckých posudků k pravosti rostlin využívaných při výrobě homeopatických léků.

Poslední milou povinností organizátorů bylo v neděli, v samotném závěru kongresu, předat ceny za nejlepší přednášky. Uděleny byly v tomto pořadí: Mgr. Pavlína Jirků (5. místo), MUDr. Helena Bartůšková (4. místo), MUDr. Libuše Polanecká (3. místo) a MUDr. Marta Štecová (2. místo). Nejlepší přednáškou VIII. homeopatického kongresu byl vyhlášen skvělý příspěvek Mgr. Renáty Ruskové s názvem „Homeopatická pomoc při neurologických potížích“.

Děkujeme všem zúčastněným, organizátorům, přednášejícím i sponzorům za dokonale bezproblémový průběh tří dnů naplněných homeopatickým sdílením. Už teď se těšíme na další akce z organizátorské dílny Akademie klasické homeopatie.

Podrobněji se o průběhu VIII. ročníku homeopatického kongresu dozvíte v níže přiloženém zpravodaji.

Zpravodaj z VIII. homeopatického kongresu.pdf