Zpravodaj z kongresu VII. homeopatických kazuistik

Zpravodaj z kongresu VII. homeopatických kazuistik

Homeopatická léčba dýchacích potíží

Ve dnech 19.–20. 10. 2019 se v Imperial Hotelu Ostrava uskutečnil VII. ročník homeopatických kazuistik, jehož tématem byla Homeopatická léčba dýchacích potíží.

Pod široký deštník „dýchacích potíží“ se schová ledasco – od ucpaného nosu na vrcholu topné sezóny až po celoživotní astma, které postiženého ohrožuje na životě a omezuje ho na jeho kvalitě. Dýchací potíže často nejsou pouze dočasnou záležitostí, která vbrzku pomine a už se nikdy nevrátí. Většinou se jedná o dlouhodobý, přetrvávající problém, jehož přítomnost se liší pouze intenzitou příznaků.

K efektivnímu léčení a vyléčení dýchacích potíží – ať už na sebe berou jakoukoliv podobu – je proto potřeba celostního a vysoce individualizovaného přístupu k pacientovi. Přesně takového, který nabízí homeopatie. Ta – ať už jako hlavní léčebná metoda nebo jako podpůrná léčba v součinnosti s metodami klasické medicíny – dokáže pacienta vrátit na cestu ke zdraví.


S konkrétními případy pacientů s úspěšně zvládnutými dýchacími obtížemi nás i tentokrát přijeli seznámit přední čeští homeopaté z celé České republiky.

Podrobněji se o průběhu sedmého ročníku kongresu kazuistik dozvíte v přiloženém zpravodaji.