Chamomilla recutita jako konstituční lék, 2. část

Chamomilla recutita jako konstituční lék, 2. část

Chamomilla recutita aneb křičím z plna hrdla

Činorodá, praktická, ambiciozní

Občas lehkovážná, rychlá a samostatná, věčně nespokojená s okolím - stačí totiž nesplnit její požadavek, odmítnutí, nesouhlas nebo námitka „nesmyslem“ a vzteklou argumentaci završí zvířecí řev. Běda pokud ji někdo začne uklidňovat. To křičí ještě víc - nikdo nemá právo ji dirigovat, natož ještě vychovávat! Zrovna teď má chuť se mstít … právě ji totiž ROZBOLEL zub!
 

Drobná blondýnka k „zulíbání“ …

Růžolící holčička, která si usmyslela, že by něco ráda. Co to je, však sama neví.  Zmrzlinu, čokoládu, hračku nebo si ven hrát?? Fňuká, propuká v pláč, potom křičí. V mžiku leží na zemi a mlátí kolem sebe - přitom se snaží zasáhnout někoho vedle sebe a „nepozorovaně“ mu ublížit (kousnout, kopnout, štípnout). Rodiče nevěří svým očím, okolí je na rozpacích: ..  „Ubohé dítě!“ mávnutím proutku přestává plakat a s výrazem na tváři, že dosáhla toho, co chtěla, je středem  pozornosti. Pro jedince konstitučního typu Chamomilla jsou charakteristické tyto rysy: neklid, unáhlenost, horkokrevnost a mimořádná emoční přecitlivělost. Dost často od ní slyšíte, že neví, co by vlastně chtěla. O něco vás požádá, vy jí vyjdete maximálně vstříc a ona řekne, že to vůbec nechce a zahodí vaši práci do koše. Chtějí pozornost, pomoc a odpovědi teď hned. Na odpor reagují velmi přehnaně a nekorektně. Největší pohromou je vztek v kombinaci s fyzickou bolestí. Pod vlivem „bebíčka“ nejsou schopni sebeovládání. Dospělci tohoto typu jsou lidé, kteří jsou schopni nečekaných, agresivních kroků a neznají stud.

Bolí NÁS zub! Všechno ven!!!

Pamatujete na Jana Wericha, coby rozčíleného císaře Rudolfa II. stylově vyžene všechny své poddané ven ze sálu, protože ho bolí zub a s ním celý majestát? Podobnost není náhodná! Pacienti typu Chamomilla často trpí a hlasitě si stěžují. Bezmocí jsou schopni bušit do zdí, hlasitě nadávat, shazovat věci i rozbíjet porcelán. Studený vítr, klimatizace nebo psychický konflikt může být důvodem k vzniku neuralgie trojklaného nervu, migrény, která se zhoršuje v teplém prostředí a při pokusu někoho z příbuzných odporovat. Bolesti břicha, které jsou doprovázené průjmem (často u malých dětí podobný stav vyvolává růst zubů nebo záněty uší. Začátek obvykle v teplém prostředí, spíš v noci- křik, pláč. Obvykle mívají jednu půlku tváře horkou a zarudlou. Novorozenci a starší kojenci jsou schopni „vykřičet si“ břišní nebo tříselnou kýlu.), akutní bolesti kloubů s otokem, (vzniklé z chladu, ale teplo na ně nepomáhá), bolest zubů a nespavost, kdy dotyčný obvykle vzbudí někoho z příbuzných, často partnera (děti obvykle maminku) a snaží se ukázat, jak MOC trpí – hádají se, křičí, vzbudí nakonec všechny.

Bolest je Chamomilla ….

Práh bolestivosti je u těchto jedinců velmi nízký, zvláště v emocionální rovině, kdy s pacienty tohoto typu cloumá zlost, šok, strach, zoufalství a beznaděj. Fyzická bolest je pro Chamomillu tak nesnesitelná, že hlasitě „žádá“, aby byla okamžitě uzdravena. Nejeden zkušený homeopat říká: „Chamomilla je bolest a bolest je Chamomilla.“ (jiný dodává: „Chamomilly zlost je bolest, a bolest je zlost.“). Hlavními původci jejich trápení bývají teplo (zhoršuje všechny jejich obtíže), dotyk, pohled na ně samé (bezmoc a projev soucitu je irituje a stupňuje jejich bolest) a psychické rozladění – hádka u pokladny v supermarketu o halíř, manželův výběr nevhodné voňavky, telefonát s tchyní nebo sestřenicí. Pokud své emoce drží na uzdě, ozvou se prudké bolesti hlavy nebo viscerální bolesti, které mohou vyústit až v zánět apendixu, zánět vaječníků, invaginaci střeva, infarkty střeva, žaludeční a dvanáctníkové vředy, zánět pobřišnice nebo těžký zánět lymfatických uzlin. Typickou je bolest hlavy, očí (blefarospasmus, žluté bělmo), uší (hnisavé otitidy se sklonem k meningitidě) a zubů s nástupem v noci a zrudnutím jedné strany obličeje (teplé na dotek). Veškerá pozornost a péče stav nemocného zhoršuje k úplné nesnesitelnosti. Dalšími důvody pro „zlost Chamomilly“ bolesti kloubů: (revmatismus, dna), bolesti šlach a svalů s vysokou horečkou, střevní, ledvinová a žlučníková kolika (lepší se po požití kávy), menstruační bolesti (vystřelují do zad a nohou), obtíže v těhotenství (riziko potratu ze zlosti bolesti), nesnesitelná muka při porodu.

Chamomilla má sklon k častým laryngitidám a laryngospasmu, bronchitidám, pleuritidám a pneumoniím s pálivou, spastickou bolestí, korunovanou vztekem. Hypersenzitivita, parestezie a fantomové bolesti, psychické algie a neuralgie – vše zhoršeno vlhkým nebo studeným, větrným počasím. Bolesti Chamomilly jsou vážně přehnané a jen obtížně zvládnutelné standardními analgetiky. V některých případech se i ti nejzkušenější lékaři těžko rozhodují, co s takovým pacientem – na psychiatrii nebo akutně na chirurgii? V soukromí si tito pacienti ze zoufalství zvyšují dávky léčiv a opiátů, což sníží jejich reakci na účinnou látku (jsou buď rezistentní, nebo závislí, často užívají směsi analgetik s alkoholem). Kromě algického syndromu jsou problémy Chamomilly doprovázeny nespavostí, těžkou depresí nebo mánií. Stejně jako u Belladonny se dá mluvit o riziku vzniku deliria (následek předávkování alkoholem nebo opiáty). Standardními jsou problémy při operačním zákroku.

Tišící síla Heřmánku pravého

Chamomila recutita AKH je lékem dvou základních lékařských oborů – je to stomatologie a pediatrie. Pomáhá při akutních zánětlivých stavech – uší nebo zubů (s teplotou a velkou bolestí obvykle v noci), při nachlazení s horečkou, bolesti hlavy a pulzujícími bolestmi břicha (např. premenstruační syndrom). Mírní záchvaty agrese a podráždění. Osvědčil se při léčbě poruch pozornosti s hyperaktivitou u dětí i dospělých.

Zdroj obrázku:

Filmový přehled.cz

Štítky

1. ročník Acidum aceticum Acidum phosphoricum Aconitum AKH Alergie Allium cepa Apis Argentum nitricum Arnica Arsenicum album Artemisia Artemisia vulgaris Aurum metallicum Bella-donna Bellis Berberis Borax Calcarea carbonica Calcarea fluorica Calendula Camphora Capsicum Causticum Cimicifuga co kvete Co se vyrábí? Coccus cacti Coffea cruda Cyclamen článek Drosera rotundifolia Dulcamara e-shopy Ferrum phosphoricum Graphites HAB Hahnemann Hepar sulfuris historie hlasování Homeopat roku Homeopatická káva homeopatická mapa zdraví homeopatická poradna Homeopatické bylinky Homeopatické byliny homeopatický kongres homeopatie Homeopatie vědecká homeopatika homeopatikum homeopatikum týdne Hradec Králové Hypericum Chamomilla recutita Imunita jak se vyrábí Kalium carbonicum Kalium iodatum Kalium muriaticum Kalium phosphoricum kamenné lékárny Kazuistika Kongresy konzultace koronavirus Kurz kurzy lékárník lékopis lékopisná kuchařka Literární noviny Lycopodium Mapa zdraví Melilotus MUDr. Alexandr Fesik nákup nařízení vlády Natrium carbonicum Natrium phosphoricum Natrium sulfuricum nemoc nemoci Nové léky Novinky ocenění omezení pohybu Phytolacca Pozitivní homeopatie Praktická homeopatie Praktická homeopatie podle Hahnemanna prodej příběhy přihláška přínos rady Rekonvalescence Sammuel Hahnemann Sepia Silicea Solidago Specializovaný kurz studium Sulfur telefonické linky Teorie Thuja occidentalis Typologie Vědecká homeopatie vyjádření vzdělávání zákaz zdraví Zincum metallicum zpráva vše