XIII. homeopatický kongres

6, Tyršova 1250, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz, Česko

XIII. homeopatický kongres

Homeopatická prevence a léčba problémového chování dětí

Milí přátelé homeopatie, vážení homeopaté!

Dovolte, abych Vás pozval na XII. homeopatický kongres, který se bude konat

12.– 14. dubna 2024 v Ostravě.

Homeopatie má velký diagnostický a léčebný přínos. Kromě toho může do jisté míry pomoci také s korekcí chování osob. V poslední době se nejen dospělí, ale také děti a především dospívající, potýkají s nízkou krizovou odolností, jsou psychicky křehcí.

Nejčastěji homeopaticky korigujeme, jak osoby vnímají svět. Snižujeme pocity nejistoty a pomáháme, aby se vyrovnali s nejrůznějšími strachy, pomáháme jim ve stabilizaci nálady. Někdy se pohybujeme na hranici klinických problémů, jako jsou hypománie a subdeprese. Homeopatickou pomoc ve všech těchto kategoriích velmi ocení utrápené děti i jejich okolí.

Více než 230 let homeopatie jasně ukazuje: když včas zasáhneme, můžeme výrazně pomoci změnit chování jedince, od nevýhodného destruktivního na výhodné konstruktivní.

Standardní „zakázkou“ pro homeopata bývá prosba o zvládnutí mánie, strachů, agresivity a depresí. Děti mají velké starosti a potíže a je skvělé, že jim homeopatie může nabídnout bezpečnou a účinnou pomoc.

Některé body v práci s nestabilním dítětem jsou jasné. Musíme spolupracovat s rodiči, s pediatry, s učiteli, s psychology, případně s psychiatry. A potom máme v ruce slušnou zásobu vyzkoušených homeopatik, na která se můžeme spolehnout.

V případě strachů a nejistoty je to například Argentum nitricum, Lycopodium, Silicea a Calcarea carbonica.

Při snižování míry agresivity se osvědčují Lycopodium, Chamomilla recutita či Hepar sulfuris.

U nápravy depresivních stavů sáhneme po Acidum phosphoricum, Natrium muriaticum a často i po homeopatiku Pulsatilla nebo Aurum metallicum.

Poměrně důležitým bodem u adolescentů je hledání svého místa ve světě sexuality. V dnešní době, stejně jako dvě stě tisíc let zpátky je to částečně otázka intuice, částečně tradice, ale bohužel i nejistoty, neadekvátního sebevědomí a neuvědomění si vlastní hodnoty. V tomto ohledu jsou velkými pomocníky Thuja occidentalis, Lycopodium, Pulsatilla nebo Mercurius solubilis.

Pro klid rodičů a budoucnost dětí je důležitá také úspěšnost ve škole. Homeopaté mají dobrou zkušenost s použitím (mimo jiné) homeopatik Calcarea carbonica, Calcarea phosphorica a Silicea.

Zkušenost říká, že použití homeopatických léků výrazně prospívá zdraví dětí a nervům rodičů a učitelů.

Na dubnový homeopatický kongres se můžete hlásit již nyní. V minulosti byl vždy zařazen do kontinuálního vzdělávání farmaceutů a ohodnocen body.

 

Ceník - Konferenční poplatky

páteční účast

1 100 Kč

sobotní účast

1 500 Kč

Nedělní účast

1 100 Kč

dvoudenní účast

2 100 Kč

třídenní účast

2 600 Kč

třídenní účast – studenti do 26 let věku

1 300 Kč

třídenní účast – aktivní studenti právě probíhajících kurzů AKH

2 200 Kč

přednášející

1 000 Kč

doprovod /1 osoba

1 200 Kč*

doprovod /1 osoba / raut

550 Kč*

 

* Konferenční poplatek pro doprovod zahrnuje stravování během celého dne, nikoliv však účast na odborném programu.

 

* Konferenční poplatek pro doprovod zahrnuje stravování během celého dne, nikoliv však účast na odborném programu.

 

 

S celým organizačním týmem se těším na Vaši účast v příjemném prostředí hotelu Imperial v Ostravě. Věřím, že se Vám cesta na sever Moravy vyplatí a ze znalostí a zkušeností našich předních homeopatů budete moci čerpat ve své práci.

Srdečně,

MUDr. Alexandr Fesik.