Silicea jako konstituční lék, 2. část

Silicea jako konstituční lék, 2. část

Štká, tiše, táhle naříká. Dusí ji úzkost, strach z nejistoty. Co když se zítra probudí a její domácnost pohltí gravitační pole černé díry?!

Silicea aneb submisivní plačka

Štká, tiše, táhle naříká. Dusí ji úzkost, strach z nejistoty. Co když se zítra probudí a její domácnost pohltí gravitační pole černé díry?! Milovaný manžel, milované děti a pes nenávratně zmizí, kamarádky si ji zablokují na facebooku, známí vymažou ze života. Zůstane sama a bez pomoci. Osiří! Ne, nedokáže takhle žít! Teď hned musí VŠEM zavolat. Nevynucuje ani nevydírá, jen žádá ujištění, že ji mají rádi a …, že se s ní v budoucnu počítá.

Využívejte mne, týrejte..

Lidé typu Silicea jsou velmi inteligentní, ale jejich handicapem je tak trochu „prapodivná“ povaha. Charakterizuje ji extrémní opatrnost, nedůvěra a nesmělost, která je dělá neobratnými, nešikovnými a pomalými. Docela správně usuzují, že je to na nich poznat. Zejména žena Silicea je velmi nejistá, nápadně plačtivá, často si vyčítá, že je k ničemu, doma se chová ustrašeně a bojácně. V dětství se schovává za rodiče, v dospělosti hledá úkryt u partnera či nejlepší přítelkyně, kterým věrně a oddaně slouží, takřka do roztrhání. Potřebuje cítit, že se okolí zavděčí, že ji má rádo a udělá proto cokoliv. Je schopna neuvěřitelných ústupků, dotyčného si idealizuje a věří jeho dobrým úmyslům (má sklon k fixním idejím). Málokdy se ohradí, svůj názor nedokáže prosadit (nemá na to sílu), jakýkoliv problém chápe jako své selhání, svoji neschopnost udržet s dotyčným krok. Strach ze samoty i snaha zavděčit se a udržet si náklonnost a „lásku“ z ní dělá ideální kořist despotů a manipulátorů.

…ale neopouštějte!

Konflikty v osobním nebo pracovním životě mohou být u těchto – obvykle drobných, štíhlých jedinců s bledou pletí a studenými, vlhkými chodidly (na nehtech jsou bílé tečky nebo rýhy), příčinou bolestí hlavy nebo přispět k rozvoji střevních onemocnění a zánětu lymfatických uzlin. Své útrapy však dokáží zapírat či bagatelizovat. Trpí totiž pocity viny, stydí se přiznat své obtíže (zdravotní, rodinné, v zaměstnání atd.), často ani jejich nejbližší okolí nepozná, co se s nimi vlastně děje. Od dětství se potýkají s oslabenou imunitou, špatně rostoucími zuby a kostmi. Jsou velmi zimomřiví a teplé oblečení nosí, i pokud není chladno. Nemoci u nich probíhají chronicky a pozvolna, gradují během chladných měsíců (k večeru, během noci, fyzickou a psychickou námahou). Často se jedná o hnisavé rýmy, záněty mandlí a středouší, drobné ranky mají sklon k hnisání a špatnému hojení. Obecně špatně reagují na chirurgické zákroky a injekce. Kontakt s ostrými předměty je pro ně nesnesitelný (v dětství reagují nočním pomočováním, v dospělosti zácpou).

Trpím velmi, ale tiše

Jedná se o složité pacienty, u kterých musíme hluboko pátrat po pravém důvodu vzniku jejich problémů. Bolest Silicei může znamenat prochladnutí, nepovedený zákrok zubaře, ale i dlouhodobé, skryté psychické strádání a stres (také úplněk, novoluní, erupce na slunci, změny slunečního záření atd.). Nejbolestivější jsou pro pacienta typu Silicea artritidy (hlavně drobných kloubů), rozsáhlé, zánětlivé, procesy zubů, uší, kariózní poškození kostí (osteomyelitidy), hnisavé záněty pobřišnice. Nesmíme zapomenout na fantomové bolesti a sklon k tvorbě neurinomů (nezhoubný nádor akustického nervu) neuralgie, neuropatie a kokcygodynie (bolest v oblasti kostrče). Zajímavostí jsou náhlé bolesti hlavy (obvykle z chladu, po stříhání vlasů, stresem). V případě Silicei můžeme hovořit o částečně psychicky ovladatelných stavech. Silicea totiž velice dobře reaguje na léčbu chronické bolesti prostřednictvím psychoterapie (na analgetika reaguje pouze dočasně nebo v omezené míře). Úlevu přináší také masáže nebo „suché teplo“. Pozor však na terapii magnetem, může znamenat omezení pro pozdější chirurgický zákrok.

Preventivní užívání konstitučního léku Silicea AKH má výjimečné účinky nejen při akutních nebo chronických zánětech s hnisáním. Stimuluje imunitní systém a urychluje regeneraci organismu. Je také užitečná při oslabeném sebevědomí a intelektuálním vyčerpání způsobeným neúspěchem a ztrátou odvahy. Zmírní přecitlivělost, bázlivost a trému, dodá pocit jistoty a stability.

 

Zdroje:

KENT, J. T. Homeopatická Materia Medica. Praha, 1993.

NASH, E. B. Nejužitečnější léky a symptomy homeopatické materie mediky. Praha, 2007

BESCHREIBUNG AUSGEWAHLTER HOMOOPATISCHER MITTEL (online). Chamomilla recutita, die echte Kamille (Cham.), Homoeopathieinformation.at. Dostupné z http://www.homoeopathieinformation.at/chamomilla.html

FESIK, A. Odvrácená strana Silicei. Sborník přednášek z IV. homeopatického kongresu. Ostrava: Akademie klasické homeopatie, 2015. ISBN 978-80-906092-0-4

Zdroj obrázku:

Kizz.de:
https://www.kizz.de/erziehung/kindliche-entwicklung/schamgefuehl--wenn-es-peinlich-wird

Štítky

1. ročník Acidum aceticum Acidum phosphoricum Aconitum AKH Alergie Allium cepa Apis Argentum nitricum Arnica Arsenicum album Artemisia Artemisia vulgaris Aurum metallicum Bella-donna Bellis Berberis Borax Calcarea carbonica Calcarea fluorica Calendula Camphora Capsicum Causticum Cimicifuga co kvete Co se vyrábí? Coccus cacti Coffea cruda Cyclamen článek Drosera rotundifolia Dulcamara e-shopy Ferrum phosphoricum Graphites HAB Hahnemann Hepar sulfuris historie hlasování Homeopat roku Homeopatická káva homeopatická mapa zdraví homeopatická poradna Homeopatické bylinky Homeopatické byliny homeopatický kongres homeopatie Homeopatie vědecká homeopatika homeopatikum homeopatikum týdne Hradec Králové Hypericum Chamomilla recutita Imunita jak se vyrábí Kalium carbonicum Kalium iodatum Kalium muriaticum Kalium phosphoricum kamenné lékárny Kazuistika Kongresy konzultace koronavirus Kurz kurzy lékárník lékopis lékopisná kuchařka Literární noviny Lycopodium Mapa zdraví Melilotus MUDr. Alexandr Fesik nákup nařízení vlády Natrium carbonicum Natrium phosphoricum Natrium sulfuricum nemoc nemoci Nové léky Novinky ocenění omezení pohybu Phytolacca Pozitivní homeopatie Praktická homeopatie Praktická homeopatie podle Hahnemanna prodej příběhy přihláška přínos rady Rekonvalescence Sammuel Hahnemann Sepia Silicea Solidago Specializovaný kurz studium Sulfur telefonické linky Teorie Thuja occidentalis Typologie Vědecká homeopatie vyjádření vzdělávání zákaz zdraví Zincum metallicum zpráva vše