Nový školní rok 2021/2022 kurzu

Nový školní rok 2021/2022 kurzu

Praktické homeopatie podle Hahnemanna

DVOULETÝ KURZ PRAKTICKÁ HOMEOPATIE PODLE HAHNEMANNA

 

Akademie klasické homeopatie s více než pětadvacetiletou úspěšnou tradicí v kvalitním vzdělávání homeopatů od podzimu roku 2021 opět otevírá dvouleté kurzy Praktická homeopatie podle Hahnemanna. Tyto kurzy pořádáme v Praze, Brně, Olomouci, Ostravě a v Českých Budějovicích.

 

Náš cíl

Cílem Akademie klasické homeopatie je rozšíření homeopatie mezi veřejnost a její opravdová dostupnost. Podle MUDr. Alexandra Fesika, který je jejím zakladatelem, si každý zaslouží kvalifikovanou homeopatickou péči. K tomuto záměru přispívá kvalitní odborná příprava homeopatů. 

 

Pro koho jsou kurzy určeny

Jsou určeny odborníkům – lékařům, lékárníkům, veterinářům, zdravotním sestrám a obecně všem profesionálům v pečujících profesích, kteří chtějí homeopatii porozumět a využívat ji v praxi, ať již jako doplnění a rozšíření své dosavadní činnosti nebo uvažují o zřízení samostatné poradny. Kurz v libovolném městě se skládá z celkem dvaceti přednášek, které studenty srozumitelně a stravitelně seznámí s nezbytnou teorií a nabídnou praktická cvičení. Výuka je rozvržena na jeden víkendový den měsíčně - kromě letních prázdnin. Z kurzů mohou profitovat i zájemci z jiných oborů, kteří si chtějí rozšířit obzory a hlouběji porozumět otázkám zdraví a vztahů.

 

Co posluchači kurzu získají

Dvouletý kurz tak studenty připraví na samostatné vedení homeopatické péče. Pracují při tom s třiceti účelně vybranými, nejvýznamnějšími a nejpoužívanějšími homeopatickými léky, o jejichž účincích získají během kurzu relevantní, hluboké a praktické znalosti, které umějí aplikovat v akutních i chronických situacích – jsou si dostatečně jistí a nemusejí informace pracně dohledávat, protože si je v kurzu bezpečně osvojí. Své dovednosti si posluchači postupně fixují řešením zajímavých domácích úkolů, analýzou případů vlastních pacientů a průběžným opakováním. 

 

Studentům je navíc zdarma k dispozici široká paleta praktických a přehledných pomůcek jako např. homeopatické mapy zdraví, rozšiřující tematické publikace, on-line přednášky a výuková videa. Během studia i po jeho dokončení mají možnost rozvíjet své znalosti na kongresech, letní škole homeopatie a dalších setkáních s odborníky vedených osobně nebo on-line. 

 

Výhody pro naše posluchače


1) Profesionalita – kurz vede lékař, který homeopatii vyučuje v kontextu moderní medicíny; dozvíte se, jak může homeopatie podpořit běžnou léčbu i vyvážit její nedostatky.
 
2) Systematičnost – učivo je citlivě rozvrženo do 20 víkendových přednášek, logicky navazuje, je přehledně uspořádáno a v průběhu dvou ročníků se témata propojují, rozvíjejí a procvičují na příkladech, takže lze vše snadno zvládnout a ihned aplikovat.
 
3) Praktičnost – naučíte se, jak využívat homeopatii při diagnostice a léčbě a také to, jak homeopatii aplikovat i v situacích, kdy není mnoho času – např. za tárou lékárny nebo při větší zátěži v ordinaci. 
 
4) Podpora – rady k vlastním případům studenta jsou poskytovány při osobní či telefonické konzultaci, homeopatická komunita našich studentů se vzájemně povzbuzuje a přátelsky konzultuje. Studium se tak stává snadným a přizpůsobeným potřebám posluchačů.
 
5) Dostupnost – díky našemu vzdělávacímu portálu www.studujtehomeopatii.cz máte i z pohodlí domova okamžitý přístup ke vzdělávacím materiálům, opakovacím testům a cvičením. 

 

Certifikát pro praxi

Na konci studia obdrží úspěšný absolvent studia certifikát, o nějž může opřít svou úspěšnou homeopatickou praxi.


A jaké jsou další možnosti rozvoje? 

Ti posluchači, kteří se nabyté pevné základy homeopatie rozhodnou dále rozšiřovat a rozvíjet, mají možnost pokračovat v nadstavbových Specializačních seminářích. Již během studia jsou posluchači srdečně zváni na každoroční dvoudenní Homeopatické kazuistiky a  třídenní Homeopatický kongres, kde se široce sdílejí zkušenosti v nápomocné homeopatické komunitě, a které jsou také platformou pro sdílení vlastních úspěchů. Každý přednášející se kdysi zapsal do kurzu. Stačí udělat první krok. Ozvěte se nám.

 

 

Kontakt a přihlášky: 
Tel. 596 113 330 nebo 776 879 799
www.budtezdravi.cz a www.studujtehomeopatii.cz

Štítky

1. ročník Acidum aceticum Acidum phosphoricum Aconitum AKH Alergie Allium cepa Apis Argentum nitricum Arnica Arsenicum album Artemisia Artemisia vulgaris Aurum metallicum Bella-donna Bellis Berberis Borax Calcarea carbonica Calcarea fluorica Calendula Camphora Capsicum Causticum Cimicifuga co kvete Co se vyrábí? Coccus cacti Coffea cruda Cyclamen článek Drosera rotundifolia Dulcamara e-shopy Ferrum phosphoricum Graphites HAB Hahnemann Hepar sulfuris historie hlasování Homeopat roku Homeopatická káva homeopatická mapa zdraví homeopatická poradna Homeopatické bylinky Homeopatické byliny homeopatický kongres homeopatie Homeopatie vědecká homeopatika homeopatikum homeopatikum týdne Hradec Králové Hypericum Chamomilla recutita Imunita jak se vyrábí Kalium carbonicum Kalium iodatum Kalium muriaticum Kalium phosphoricum kamenné lékárny Kazuistika Kongresy konzultace koronavirus Kurz kurzy lékárník lékopis lékopisná kuchařka Literární noviny Lycopodium Mapa zdraví Melilotus MUDr. Alexandr Fesik nákup nařízení vlády Natrium carbonicum Natrium phosphoricum Natrium sulfuricum nemoc nemoci Nové léky Novinky ocenění omezení pohybu Phytolacca Pozitivní homeopatie Praktická homeopatie Praktická homeopatie podle Hahnemanna prodej příběhy přihláška přínos rady Rekonvalescence Sammuel Hahnemann Sepia Silicea Solidago Specializovaný kurz studium Sulfur telefonické linky Teorie Thuja occidentalis Typologie Vědecká homeopatie vyjádření vzdělávání zákaz zdraví Zincum metallicum zpráva vše