Homeopatie vědecká aneb „Jak se vyrábí

Homeopatie vědecká aneb „Jak se vyrábí" - Silicea

Dnes Vám představíme alchymii výroby léku Silicea podle originálního německého lékopisu:

Homöopathisches Arzneibuch 2005 : Amtliche Ausgabe. Germany: Deutscher Apotheker Verlag Stuttgart, 2005. ISBN 3-7692-3838-9.

Acidum silicicum - Silicea
Substance musí odpovídat Gafalltetes siliciumdioxid kvality (DAB).
Léková forma: První decimální roztírání obsahuje nejméně 8,7 a nejvýše 10,5 procent SiO2.
Příprava: Roztíráním podle předpisu 6.
Vlastnosti: První decimální roztírání je bílý prášek.

Zkouška totožnosti:
K 1 g prvního decimálního roztírání se přidá 2,5 g bezvodého uhličitanu sodného R a směs se roztaví v kovovém kelímku. Ke zbytku se přidá 10 ml vody R, směs se krátce povaří a filtruje. K filtrátu se přidá přebytek koncentrované kyseliny chlorovodíkové R a směs se zahřeje k varu, vytvoří se bílá rosolovitá sraženina.

Stanovení obsahu:
2,000 g prvního decimálního se žíhá v porcelánovém kelímku při 800 °C do konstantní váhy. Teplota se opatrně a pomalu zvyšuje, nejdříve do spálení vzorku a pak do 600 °C až zbytek je bílý. V případě že nevznikne bílý zbytek, opakovaně se přidá do vychladlé hmoty několik kapek kyseliny dusičné R a po opatrném zahřáti se znovu žíhá. Po ochlazení v exsikátoru se zbytek zváží. Zbytek po žíhání musí osahovat nejméně 0,174g a nejvíce 0,210 g.

Komu je lék Silicea AKH určen?
- pro pacienty často nachlazené, kteří onemocní s nástupem chladného ročního období nebo po pobytu v chladném prostředí, v létě z klimatizace.
- časté a opakující se angíny, záněty dutin, kašle, bronchitidy, ale i záněty močových cest
- pro lidi svědomité, pečlivé, a přesto nejisté a nesebevědomé
- pro pacienty se špatnou kvalitou nehtů a vlasů: třepení, lámání, bílé flíčky demineralizace na nehtech.

Ke stažení ZDE.

Štítky

1. ročník Acidum aceticum Acidum phosphoricum Aconitum AKH Alergie Allium cepa Apis Argentum nitricum Arnica Arsenicum album Artemisia Artemisia vulgaris Aurum metallicum Bella-donna Bellis Berberis Borax Calcarea carbonica Calcarea fluorica Calendula Camphora Capsicum Causticum Cimicifuga co kvete Co se vyrábí? Coccus cacti Coffea cruda Cyclamen článek Drosera rotundifolia Dulcamara e-shopy Ferrum phosphoricum Graphites HAB Hahnemann Hepar sulfuris historie hlasování Homeopat roku Homeopatická káva homeopatická mapa zdraví homeopatická poradna Homeopatické bylinky Homeopatické byliny homeopatický kongres homeopatie Homeopatie vědecká homeopatika homeopatikum homeopatikum týdne Hradec Králové Hypericum Chamomilla recutita Imunita jak se vyrábí Kalium carbonicum Kalium iodatum Kalium muriaticum Kalium phosphoricum kamenné lékárny Kazuistika Kongresy konzultace koronavirus Kurz kurzy lékárník lékopis lékopisná kuchařka Literární noviny Lycopodium Mapa zdraví Melilotus MUDr. Alexandr Fesik nákup nařízení vlády Natrium carbonicum Natrium phosphoricum Natrium sulfuricum nemoc nemoci Nové léky Novinky ocenění omezení pohybu Phytolacca Pozitivní homeopatie Praktická homeopatie Praktická homeopatie podle Hahnemanna prodej příběhy přihláška přínos rady Rekonvalescence Sammuel Hahnemann Sepia Silicea Solidago Specializovaný kurz studium Sulfur telefonické linky Teorie Thuja occidentalis Typologie Vědecká homeopatie vyjádření vzdělávání zákaz zdraví Zincum metallicum zpráva vše