Homeopatie vědecká aneb „Jak se vyrábí

Homeopatie vědecká aneb „Jak se vyrábí" - Aurum metallicum

Dnes Vám představíme alchymii výroby léku Aurum metallicum AKH podle originálního německého lékopisu:

Homöopathisches Arzneibuch 2005 : Amtliche Ausgabe. Germany: Deutscher Apotheker Verlag Stuttgart, 2005. ISBN 3-7692-3838-9.

Příprava:
1 díl Aurum chloratum H[AuCl4].3 H2O (HAB) se rozpustí v 10 dílech čištěné vody a vpraví se do nejméně 75 dílů roztoku síranu železnatého (Ph. Eur.) (28 g / litr) ve vodě prosté kysličníku uhličitého R. Vzniklý zlatý prášek se promyje čištěnou vodou a následně vysuší.
Vlastnosti:
Jemný, matný, hnědý prášek, který v třecí misce pod tlakem třenky vytvoří intenzívní lesk.

Zkouška totožnosti:
A. 0,10 g substance se rozpustí za varu ve směsi 1,0 ml kyseliny dusičné R a 3,0 ml kyseliny chlorovodíkové R.
B. Roztok připravený při zkoušce totožnosti podle bodu A se na vodní lázni odpaří do sucha. K odparku se přidá 0,2 ml roztoku formaldehydu R , směs se do sucha odpaří a odparek se 10 minut žíhá při 600°C. Zbytek po žíhaní je červenohnědý.

Zkouška na čistotu:
Železo (2.4.9): 0,10 g substance se vpraví do 5 ml ředěné kyseliny sírové R. Směs se povaří a filtruje. 2,5 ml filtrátu vodou R zředěného na 10 ml , musí vyhovovat limitní zkoušce na železo (200 ppm).

Těžké kovy: 0,10 g substance se vpraví do 5 ml kyseliny dusičné R. Směs se povaří a následně filtruje. K filtrátu se přidá opatrně 10 ml vody R a 10 ml koncentrovaného roztoku hydroxidu amonného. Tento roztok musí zbarvením a čirostí odpovídat slepému roztoku z 5 ml kyseliny dusičné R, 10 ml vody R a 10 ml koncentrovaného roztoku hydroxidu amonného R.

Léková forma: První decimální ředění obsahuje nejméně 9,5 a nejvíce 10,5 % Au.
Příprava: Roztíráním podle předpisu 6.
Vlastnosti: První decimální roztírání je špinavě růžový až červenohnědý prášek.

Zkouška totožnosti:
Zbytek získaný ze stanovení obsahu se za varu rozpustí ve směsi 2 ml kyseliny dusičné R a 6 ml kyseliny chlorovodíkové R. Roztok se do sucha odpaří na vodní lázni, k odparku se přidá 0,1 ml roztoku formaldehydu R směs se odpaří do sucha. Zbytek je po 10 minutách žíhání při 600 °C zbarven pískově až růžově červeně.

Stanovení obsahu: 1,000 g prvního decimálního ředění se zpopelní v porcelánovém kelímku.

Aurum metallicum AKH se používá při:
- stavech deprese a patologického smutku
- stavech po ztrátě majetku, životního partnera, idejí atd.
- při radioterapii a chemoterapii jako doplňková léčba
- při těžkých zánětech dutin
- při myomech dělohy

Ke stažení ZDE.

Štítky

1. ročník Acidum aceticum Acidum phosphoricum Aconitum AKH Alergie Allium cepa Apis Argentum nitricum Arnica Arsenicum album Artemisia Artemisia vulgaris Aurum metallicum Bella-donna Bellis Berberis Borax Calcarea carbonica Calcarea fluorica Calendula Camphora Capsicum Causticum Cimicifuga co kvete Co se vyrábí? Coccus cacti Coffea cruda Cyclamen článek Drosera rotundifolia Dulcamara e-shopy Ferrum phosphoricum Graphites HAB Hahnemann Hepar sulfuris historie hlasování Homeopat roku Homeopatická káva homeopatická mapa zdraví homeopatická poradna Homeopatické bylinky Homeopatické byliny homeopatický kongres homeopatie Homeopatie vědecká homeopatika homeopatikum homeopatikum týdne Hradec Králové Hypericum Chamomilla recutita Imunita jak se vyrábí Kalium carbonicum Kalium iodatum Kalium muriaticum Kalium phosphoricum kamenné lékárny Kazuistika Kongresy konzultace koronavirus Kurz kurzy lékárník lékopis lékopisná kuchařka Literární noviny Lycopodium Mapa zdraví Melilotus MUDr. Alexandr Fesik nákup nařízení vlády Natrium carbonicum Natrium phosphoricum Natrium sulfuricum nemoc nemoci Nové léky Novinky ocenění omezení pohybu Phytolacca Pozitivní homeopatie Praktická homeopatie Praktická homeopatie podle Hahnemanna prodej příběhy přihláška přínos rady Rekonvalescence Sammuel Hahnemann Sepia Silicea Solidago Specializovaný kurz studium Sulfur telefonické linky Teorie Thuja occidentalis Typologie Vědecká homeopatie vyjádření vzdělávání zákaz zdraví Zincum metallicum zpráva vše