Homeopatie vědecká aneb

Homeopatie vědecká aneb "Jak se vyrábí" - Graphites

Dnes Vám představíme alchymii výroby léku Graphites podle originálního německého lékopisu:

Homöopathisches Arzneibuch 2005 : Amtliche Ausgabe. Germany: Deutscher Apotheker Verlag Stuttgart, 2005. ISBN 3-7692-3838-9.

Používá se minerální grafit přírodního původu.

Zkouška totožnosti:

A. 50 mg substance se smíchá s 250 mg dvojchromanu draselného R. Směs se ve skleněné reagenční nádobě převrství 100 mg dvojchromanu draselného R. Reagenční nádoba se připojí ke skleněné trubici tvaru U, do které se dá asi 5 ml roztoku hydroxidu barnatého R. Při zahřívání reagenční nádoby přímým plamenem, vytvoří se v roztoku hydroxidu barnatého bílá sraženina.

B. 0,200 g pomleté substance (90) se žíhá 30 minut při asi 600 °C. Ztráta žíháním musí být větší než 30 %.

Zkouška na čistotu:

Doprovodné látky rozpustné v kyselinách: Maximálně 1,0 %. 1,000 g pomleté substance se vpraví do 10 ml kyseliny chlorovodíkové. Směs se zahřej k varu a následně se filtruje. 5 ml filtrátu se odpaří do sucha. Zbytek se suší při 100 až 105 °C do konstantní váhy.

Síra: 0,100 g pomleté substance a 1 g práškové směsi stejných dílů uhličitanu sodného R a dusičnanu sodného R se smíchá v kovovém kelímku. Směs se převrství asi 0,5 g směsi uhličitanu sodného a dusičnanu draselného. Zavíčkovaný kelímek se žíhá 1 hodinu při asi 600 °C. Po ochlazení se tavenina rozpustí v 10 ml vody R a roztok se převede do 100 ml becherovy baňky. Roztok se okyselí ředěnou kyselinou chlorovodíkovou R za indikace modrým lakmusovým papírkem, na 1 až 2 minuty se zahřeje k varu a pak se ředěným roztokem hydroxidu draselného za použití červeného lakmusového papírku neutralizuje. Směs se filtruje do 100 ml odměrné baňky a baňka se doplní destilovanou vodou do 100,0 ml. 5,0 ml roztoku se zředí destilovanou vodou R na 15 ml. Tento roztok musí vyhovovat zkoušce na sírany (2.4.13) odpovídající (1 %).

Olovo: 2,0 g substance se vpraví do 20 ml kyseliny octové 98% R. Směs se zahřeje pod zpětným chladičem k varu a po ochlazení se filtruje. Ke 2,0 ml filtrátu se přidá 0,1 ml roztoku dvojchromanu draselného R . Směs se nesmí zakalit a rovněž se nesmí vytvořit žlutá sraženina.

Popel (2.4.16): Nejvýše 5,0 % při asi 800 °C.

Léková forma: První decimální roztírání obsahuje nejméně 9,5 a nejvíce 10,5 procent grafitu.

Příprava: Roztíráním podle předpisu 6 z rozemletých substancí (90). První decimální roztírání se roztírá tak dlouho až přibližně dosáhne zbarveni substance. V prvním decimálním roztírání musí být 60 % částic základní lékové formy menší než 10 mm, nevýše 5 % částic muže být větší než 50 mm a žádna částice nesmi být větší než 100 mm.

Stanovení obsahu:

1,000 g prvního decimálního roztírání, 20 ml vody R, 5 ml 1-butanolu R se protřepe – směs se nasytí butanolem. Směs se 5 minut povaří na vodní lázni, odstředí se a oddělený roztok se odstraní. Zbytek se ještě dvakrát protřepe s 20 ml vody nasycené 1-butanolem, pokaždé odstředí a následně při 100 až 105 °C do konstantní váhy usuší.

Komu je lék Graphites AKH určen:

- pro nejisté, nesebevědomé pacienty se sklonem k depresím, které zahánějí přejídáním
- pro pacienty se sklony k tloustnutí nebo ke značným výkyvům hmotnosti
- při ekzému, lupence, artroze

Ke stažení ZDE.

Štítky

1. ročník Acidum aceticum Acidum phosphoricum Aconitum AKH Alergie Allium cepa Apis Argentum nitricum Arnica Arsenicum album Artemisia Artemisia vulgaris Aurum metallicum Bella-donna Bellis Berberis Borax Calcarea carbonica Calcarea fluorica Calendula Camphora Capsicum Causticum Cimicifuga co kvete Co se vyrábí? Coccus cacti Coffea cruda Cyclamen článek Drosera rotundifolia Dulcamara e-shopy Ferrum phosphoricum Graphites HAB Hahnemann Hepar sulfuris historie hlasování Homeopat roku Homeopatická káva homeopatická mapa zdraví homeopatická poradna Homeopatické bylinky Homeopatické byliny homeopatický kongres homeopatie Homeopatie vědecká homeopatika homeopatikum homeopatikum týdne Hradec Králové Hypericum Chamomilla recutita Imunita jak se vyrábí Kalium carbonicum Kalium iodatum Kalium muriaticum Kalium phosphoricum kamenné lékárny Kazuistika Kongresy konzultace koronavirus Kurz kurzy lékárník lékopis lékopisná kuchařka Literární noviny Lycopodium Mapa zdraví Melilotus MUDr. Alexandr Fesik nákup nařízení vlády Natrium carbonicum Natrium phosphoricum Natrium sulfuricum nemoc nemoci Nové léky Novinky ocenění omezení pohybu Phytolacca Pozitivní homeopatie Praktická homeopatie Praktická homeopatie podle Hahnemanna prodej příběhy přihláška přínos rady Rekonvalescence Sammuel Hahnemann Sepia Silicea Solidago Specializovaný kurz studium Sulfur telefonické linky Teorie Thuja occidentalis Typologie Vědecká homeopatie vyjádření vzdělávání zákaz zdraví Zincum metallicum zpráva vše