Homeopatie vědecká aneb „Jak se vyrábí...“ - Ferrum phosphoricum AKH

Homeopatie vědecká aneb „Jak se vyrábí...“ - Ferrum phosphoricum AKH

Seznámíte se s „recepty“ na výrobu léků, které najdete v homeopatickém lékopisu.

Homeopatie vědecká aneb „Jak se vyrábí...“????

FERRUM PHOSPHORICUM AKH

V rámci vzdělávání našich studentů Vás necháme pravidelně nahlédnout do homeopatické kuchyně????‍????, ve které se připravují naše léky.

Seznámíte se s „recepty“ na výrobu léků, které najdete v homeopatickém lékopisu.

Dnes Vám představíme alchymii výroby léku Ferrum phosphoricum AKH podle originálního německého lékopisu: Homöopathisches Arzneibuch 2005 : Amtliche Ausgabe. Germany: Deutscher Apotheker Verlag Stuttgart, 2005. ISBN 3-7692-3838-9.

Používá se vodu obsahující fosforečnan železnatý, který obsahuje nejméně 35,0 a nejvíce 37,0 procent Fe, vztahující se na látku vysušenou při 200 °C.

Vlastnosti

Nažloutlý prášek; nerozpustný ve vodě, rozpustný v ředěných minerálních kyselinách.

Zkoušky totožnosti

A. 0,5 ml zkušebního roztoku (viz. zkouška na čistotu) se doplní vodou R do 30 ml. 3 ml roztoku dávají identifikační reakci b na železo (2.3.1).

B. 1 ml zkušebního roztoku (viz. zkouška na čistotu) dává identifikační reakci c na železo (2.3.1).

C. Zkušební roztok (viz. zkouška na čistotu) dává identifikační reakci b na fosfát (2.3.1).

Zkoušky na čistotu

Zkušební roztok: 0,5 g substance se za zahřívání rozpustí ve 5 ml ředěné kyseliny chlorovodíkové R. Roztok doplní vodou R do 35 ml.

Vzhled: Zkušební roztok musí být čirý (2.2.1) a nesmí být silněji zbarvený než srovnávací roztok GG2 (2.2.2, Metoda II).

Chlorid (2.4.4): K 0,5 g substance se přidá v 1 ml ředěné kyseliny dusičné R. Směs se zahřeje, pak se přidá 14 ml vody R a filtruje se. Filtrát musí vyhovět limitní zkoušce na chloridy (0,1 procent).

Arsen (2.4.2): 17.5 ml zkušebního roztoku musí vyhovět limitní zkoušce na arsen (4 ppm).

Olovo: Nejvýše 50 ppm. Obsah olova se stanoví atomovou absorpční spektroskopií (2.2.23, metoda II).

Zkoumaný roztok: 5,0 g substance se rozpustí ve 24 ml stejných dílů vody R a kyseliny dusičné R prosté olova a kadmia. Roztok se asi minutu povaří a po ochlazení se vodou R doplní do 100,0 ml.

Referenční roztok: Referenčním roztokem bude roztok, který se připraví z roztoku olova (0,1% Pb) R a ředěné kyseliny dusičné (35 ml/litr) R prosté olova a kadmia.

Absorpce se stanoví při 283,3 nm za použití olověné spektrální lampy s dutou katodou jako zdroje záření a plamene acetylen-vzduch. Absorpci lze také stanovit při 217,0 nm.

Kadmium: Nejvýše 10 ppm. Obsah kadmia se stanoví atomovou absorpční spektroskopií (2.2.23, metoda II).

Zkoumaný roztok: 2,0 g substance se rozpustí ve 14 ml stejných dílů vody R a kyseliny dusičné R prosté olova a kadmia. Roztok se asi minutu povaří a po ochlazení se vodou R doplní do 100,0 ml.

Referenční roztok: Referenčním roztokem bude roztok, který se připraví z roztoku olova (0,1% Cd) R a ředěné kyseliny dusičné (35 ml/litr) R prosté olova a kadmia.

Ferrum phosphoricum AKH se používá v prvním stádiu horečnatých onemocnění, při začátku viroz, při schvácenosti s červenáním a krvácením.

 

Štítky

1. ročník Acidum aceticum Acidum phosphoricum Aconitum AKH Alergie Allium cepa Apis Argentum nitricum Arnica Arsenicum album Artemisia Artemisia vulgaris Aurum metallicum Bella-donna Bellis Berberis Borax Calcarea carbonica Calcarea fluorica Calendula Camphora Capsicum Causticum Cimicifuga co kvete Co se vyrábí? Coccus cacti Coffea cruda Cyclamen článek Drosera rotundifolia Dulcamara e-shopy Ferrum phosphoricum Graphites HAB Hahnemann Hepar sulfuris historie hlasování Homeopat roku Homeopatická káva homeopatická mapa zdraví homeopatická poradna Homeopatické bylinky Homeopatické byliny homeopatický kongres homeopatie Homeopatie vědecká homeopatika homeopatikum homeopatikum týdne Hradec Králové Hypericum Chamomilla recutita Imunita jak se vyrábí Kalium carbonicum Kalium iodatum Kalium muriaticum Kalium phosphoricum kamenné lékárny Kazuistika Kongresy konzultace koronavirus Kurz kurzy lékárník lékopis lékopisná kuchařka Literární noviny Lycopodium Mapa zdraví Melilotus MUDr. Alexandr Fesik nákup nařízení vlády Natrium carbonicum Natrium phosphoricum Natrium sulfuricum nemoc nemoci Nové léky Novinky ocenění omezení pohybu Phytolacca Pozitivní homeopatie Praktická homeopatie Praktická homeopatie podle Hahnemanna prodej příběhy přihláška přínos rady Rekonvalescence Sammuel Hahnemann Sepia Silicea Solidago Specializovaný kurz studium Sulfur telefonické linky Teorie Thuja occidentalis Typologie Vědecká homeopatie vyjádření vzdělávání zákaz zdraví Zincum metallicum zpráva vše