Homeopatie vědecká aneb „Jak se vyrábí...“ - Calcarea fluorica AKH

Homeopatie vědecká aneb „Jak se vyrábí...“ - Calcarea fluorica AKH

Seznámíte se s „recepty“ na výrobu léků, které najdete v homeopatickém lékopisu.

Dnes Vám představíme alchymii výroby léku Calcarea fluorica AKH podle originálního německého lékopisu: Homöopathisches Arzneibuch 2005 : Amtliche Ausgabe. Germany: Deutscher Apotheker Verlag Stuttgart, 2005. ISBN 3-7692-3838-9.

Surovinou je fluorid vápenatý.

Zkouška totožnosti

A.

1,0 g 1. decimálního roztěru se suspendují s vodou R a směs se odstředí. Odstředek se zahodí. Zbytek se znovu protřepe, odstředí a odstředek se zahodí. Zbytek se smíchá s 5 ml kyseliny solné R a zahřívá k refluxu až do rozpuštění. Po ochlazení a po přidání 0,1 ml roztoku fenolftaleinu R.

se přimíchává až do růžového zabarvení substance koncentrovaný roztok amoniaku R a nakonec se přidává 99% kyselina octová R až do odbarvení. Roztok de přesytí přidáním další dávky 0,25 ml kyseliny octové R a rozředí 10 ml vody R. 1 ml konečného přefiltrovaného roztoku vykazuje reakci identity A dané látky.

B. 0,1 g 1. decimálního roztěru vykazují reakci identity dané látky.

Stanovení obsahu

1,50 g 1. decimálního roztěru se v porcelánovém tyglíku při asi 600°C rozpustí v zpopelní. Zbytek se při zahřívání rozpustí v kyselině solné R. Roztok se objemově s 300 ml vody R převede do 500-ml-Erlenmeyerovy baňky a dále se zpracuje podobně jako je uvedeno v odstavci „Stanovení obsahu“ látky výše.

Kdy se používá Calcarea fluorica AKH?

  • tvrdé uzliny, žlázové tkáně, výrustky kostí a chrupavek
  • ateroskleroza
  • křečové žíly se zatvrdlinami

Štítky

1. ročník Acidum aceticum Acidum phosphoricum Aconitum AKH Alergie Allium cepa Apis Argentum nitricum Arnica Arsenicum album Artemisia Artemisia vulgaris Aurum metallicum Bella-donna Bellis Berberis Borax Calcarea carbonica Calcarea fluorica Calendula Camphora Capsicum Causticum Cimicifuga co kvete Co se vyrábí? Coccus cacti Coffea cruda Cyclamen článek Drosera rotundifolia Dulcamara e-shopy Ferrum phosphoricum Graphites HAB Hahnemann Hepar sulfuris historie hlasování Homeopat roku Homeopatická káva homeopatická mapa zdraví homeopatická poradna Homeopatické bylinky Homeopatické byliny homeopatický kongres homeopatie Homeopatie vědecká homeopatika homeopatikum homeopatikum týdne Hradec Králové Hypericum Chamomilla recutita Imunita jak se vyrábí Kalium carbonicum Kalium iodatum Kalium muriaticum Kalium phosphoricum kamenné lékárny Kazuistika Kongresy konzultace koronavirus Kurz kurzy lékárník lékopis lékopisná kuchařka Literární noviny Lycopodium Mapa zdraví Melilotus MUDr. Alexandr Fesik nákup nařízení vlády Natrium carbonicum Natrium phosphoricum Natrium sulfuricum nemoc nemoci Nové léky Novinky ocenění omezení pohybu Phytolacca Pozitivní homeopatie Praktická homeopatie Praktická homeopatie podle Hahnemanna prodej příběhy přihláška přínos rady Rekonvalescence Sammuel Hahnemann Sepia Silicea Solidago Specializovaný kurz studium Sulfur telefonické linky Teorie Thuja occidentalis Typologie Vědecká homeopatie vyjádření vzdělávání zákaz zdraví Zincum metallicum zpráva vše