Homeopatie vědecká aneb „Jak se vyrábí...“ - Arsenicum album AKH

Homeopatie vědecká aneb „Jak se vyrábí...“ - Arsenicum album AKH

Seznámíte se s „recepty“ na výrobu léků, které najdete v homeopatickém lékopisu.

Arsenicum album AKH

Substance musí odpovídat monografii (Ph. Eur.) Arsen(III)-oxid fur homöopathische Zuberreitungen.

Léková forma

Roztok (D 2) obsahuje nejméně 0,95 a nejvíce 1,06 % AS 2 O3 . První decimální roztírání obsahuje nejméně 9,5 a nejvíce 10,6 % AS 2 O3 .

Příprava

Při přípravě roztoku (D 2) se vpraví 1 díl substance do 90 dílů čištěné vody a směs se zahřívá tak dlouho k varu, dokud se nezíská roztok. Roztok se filtruje a filtrát se doplní do 90 dílů čištěnou vodou; po ochlazení se přidá 10 dílů ethanolu 86% (m/m). Třetí decimální ředění se provede ethanolem 15% (m/m), následná ředění pak ethanolem 43% (m/m).

Roztírání se provádí podle předpisu 6.

Vlastnosti

Roztok (D 2) je čirá bezbarvá kapalina. První decimální roztírání je bezbarvý prášek.

Zkoušky totožnosti

A. Ke 2 ml roztoku (D 2) se přidá 5 ml Hypophosphid-Reagenz R a směs 5 minut zahřívá na vodní lázni. Vznikne hnědé až černé zbarvení.

B. Do zkumavky se vpraví 1 g prvního decimálního roztírání, 5 ml vody R, směs se zahřeje a přidá se 0,1 g zinkových pilin R a 3 ml kyseliny chlorovodíkové R. Zkumavka se volně uzavře chomáčkem vaty a na ním se položený reagenční papírek bromidu rtuťnatého R se během několika minut zbarví hnědě až žlutě.

Zkoušky na čistotu

Vzhled roztoku: roztok (D 2) musí být čirý (2.2.1) a bezbarvý (2.2.2. metoda II).

Relativní hustota (2.2.5): 0,992 až 0,995.

Stanovení obsahu

Do titrační baňky se vpraví 3,00 g roztoku (D 2) a přidá se 10 ml vody R, 5 ml kyseliny chlorovodíkové R a směs se po přidání 0,2 ml roztoku methyloranže R při asi 50 °C titruje do červeného zbarvení roztokem bromičnanu draselného (0,0167 mol/litr).

1 ml roztoku bromičnanu draselného (0,0167 mol/litr) odpovídá 4,946 mg AS 2 O3 .

Do titrační baňky se vpraví 0,300 g prvního decimálního roztírání a přidá se 10 ml vody R a směs se za míchání zahřívá, až se větší díl rozpustí. Po přidání 5 ml kyseliny chlorovodíkové R, se za míchaní zahřívá na nejvýš 60 °C do vzniku čirého roztoku. Roztok se po přidání 0,2 ml roztoku methyloranže R při asi 50 °C titruje do červeného zbarvení roztokem bromičnanu draselného (0,0167 mol/litr).

1 ml roztoku bromičnanu draselného (0,0167 mol/litr) odpovídá 4,946 mg AS 2 O3 .

Arsenicum album AKH se používá při infekcích virových i bakteriálních, při výskytu vředů, zánětů trávicího traktu, při psychických problémech, ekzémech a v celé řadě dalších situací.

 

Štítky

1. ročník Acidum aceticum Acidum phosphoricum Aconitum AKH Alergie Allium cepa Apis Argentum nitricum Arnica Arsenicum album Artemisia Artemisia vulgaris Aurum metallicum Bella-donna Bellis Berberis Borax Calcarea carbonica Calcarea fluorica Calendula Camphora Capsicum Causticum Cimicifuga co kvete Co se vyrábí? Coccus cacti Coffea cruda Cyclamen článek Drosera rotundifolia Dulcamara e-shopy Ferrum phosphoricum Graphites HAB Hahnemann Hepar sulfuris historie hlasování Homeopat roku Homeopatická káva homeopatická mapa zdraví homeopatická poradna Homeopatické bylinky Homeopatické byliny homeopatický kongres homeopatie Homeopatie vědecká homeopatika homeopatikum homeopatikum týdne Hradec Králové Hypericum Chamomilla recutita Imunita jak se vyrábí Kalium carbonicum Kalium iodatum Kalium muriaticum Kalium phosphoricum kamenné lékárny Kazuistika Kongresy konzultace koronavirus Kurz kurzy lékárník lékopis lékopisná kuchařka Literární noviny Lycopodium Mapa zdraví Melilotus MUDr. Alexandr Fesik nákup nařízení vlády Natrium carbonicum Natrium phosphoricum Natrium sulfuricum nemoc nemoci Nové léky Novinky ocenění omezení pohybu Phytolacca Pozitivní homeopatie Praktická homeopatie Praktická homeopatie podle Hahnemanna prodej příběhy přihláška přínos rady Rekonvalescence Sammuel Hahnemann Sepia Silicea Solidago Specializovaný kurz studium Sulfur telefonické linky Teorie Thuja occidentalis Typologie Vědecká homeopatie vyjádření vzdělávání zákaz zdraví Zincum metallicum zpráva vše