Dulcamara jako konstituční lék, 2. část

Dulcamara jako konstituční lék, 2. část

Třikrát častěji postihuje ženy než muže, nevyhýbá se ani známým osobnostem - božskou Edith Piaf nebo famózního Auguste Renoira kromě mimořádného talentu spojuje, stejně jako miliony lidí po celém světě, nemoc jménem revma.

Bolestivá nemoc kloubů na pět písmen

Třikrát častěji postihuje ženy než muže, nevyhýbá se ani známým osobnostem - božskou Edith Piaf nebo famózního Auguste Renoira kromě mimořádného talentu spojuje, stejně jako miliony lidí po celém světě, nemoc jménem revma.

„Poslušně hlásím, že mám REUMA!“

Bolesti kloubů rozhodně není záležitost starších – trápí rychle rostoucí děti, dospělé vysedávající celý den v kanceláři i nadšené sportovce. Revmatoidní artritida dá o sobě nejčastěji vědět již ve středním věku! Pro tuto chorobu je charakteristický zánět kloubů s otokem, zarudnutím, horkostí, bolestivostí a pocitem ztuhlosti (krize nastává časně z rána). Nejčastěji jsou postižené drobné klouby rukou a nohou. Toto onemocnění, pokud se neléčí včas, přechází do chronického stadia. Včasná homeopatická léčba a prevence může potlačit aktivitu této nemoci a předejít nevratnému poškození pohybového aparátu

Nevyléčitelné, ale léčitelné – Dulcamara

Velmi účinně tiší bolesti kloubů a záněty svalů vzniklé pobytem ve vlhkém a studeném prostředí. Vyprávět o tom mohou ranní běžci, kteří často v honbě za lepší kondicí podcení chlad nebo silný vítr, taktéž zahrádkáři, kteří podcení odolnost svých kloubů (na rukou) a zad, když v předklonu ryjí ve studené zemi. Dulcamara léčí nemoci, jejichž příčinou je prochladnutí a následný zánět.

„Rudo – červená“ bolest jedince Dulcamara

Pacienty tohoto typu poznáte velice snadno – věchýtek zkřivený bolestí, obalený ve všem, co hřeje, izoluje a chrání před průvanem. Pilulky, náplasti na bolest a všelijaká mazání jsou jejich denní rutinou. Dlouhodobé užívání analgetik však nesvědčí jejich citlivému zažívání – trpívají křečemi žaludku, střev a křečovitými, „pálivými“ průjmy. S hrůzou sledují předpovědi počasí spolu s barometrem - jakmile totiž udeří déšť, mlha nebo lezavý chlad (obvykle to poznají již s předstihem – krutou bolestí v postižených místech), ozvou se jejich potíže -bolesti kloubů, svalů a páteře se značným omezením v pohybu. Obvykle mají sklon rýmám a chronicky ucpanému nosu, také špatně slyší. Své respirační obtíže popisují jako pocit „přetlaku“ v dutinách a zátylku. Když jsou bolestí v koncích, jejich obličej zbledne a tváře zrůžoví (červené flíčky mokvavého ekzému nejsou výjimkou). Bolesti končetin, svalů a kloubů (taktéž v oblasti ledvin, močových cest a prostaty s nutkavou potřebou močit) jsou ostré, bodavé, pálivé a trhavé, ztuhlost křečovitá (viditelné zhoršení vlhkým a studeným, zlepšení suchým a teplým). Tito lidé mají pocit rozbitosti celého těla. Jakmile se počasí změní na suché a teplé (nebo ještě dřív- zásahem homeopata a stejnojmenného konstitučního léku - Dulcamary), zdravotní stav těchto jedinců se zlepší, doslova mávnutím proutku.

Obrázky:

Ruce:

Dan hansson/TT https://www.etc.se/debatt/min-mamma-har-ett-fel-hon-har-reumatism 31. ledna 2015

Schmerzpflaster kommen häufig bei starken dauerhaften Schmerzen zum Einsatz.
© Peter Atkins – Fotolia ženská 15. dubna 2016

https://www.aponet.de/aktuelles/ihr-apotheker-informiert/20160315-schmerz-pflaster-richtig-anwenden.html

Edith Piaf artritida https://theredlist.com/wiki-2-24-525-770-1074-view-1940s-3-profile-edith-p.html