Bella-donna jako konstituční lék, 2. část

Bella-donna jako konstituční lék, 2. část

Jen těžko se ti odolává. Máš podmanivé, výrazné oči, ve kterých utopíš nejednoho nápadníka. Jsi charismatická a zábavná, vždy centrem pozornosti.

I ty jedna….

Jen těžko se ti odolává. Máš podmanivé, výrazné oči, ve kterých utopíš nejednoho nápadníka. Jsi charismatická a zábavná, vždy centrem pozornosti, nejrozšířenějším homeopatickým typem v české populaci.  Ženy tvého ražení mají slabost pro blyštivé šperky, hluboké dekolty nebo jinak rafinovaně poodhalenou kůži - muži se zářivým úsměvem dávají rádi na odiv osmahlé bicepsy. Jsi chytrá a bystrá, ve svých reakcích rychlá, impulzivní a vznětlivá. Možná až příliš netrpělivá a konfliktní…. a když se nikdo nedívá, ráda „věci” škodolibě pošťouchneš, jen aby se něco dělo a ty ses nenudila. Už víte o koho tu kráčí?

Základní instinkt(y)  Bella – donny

Nadprůměrná, rázná a konfliktní spisovatelka, vystudovaná psycholožka, chodící zásadně bez spodního prádla, která si pohrává s celým policejním oddělením - Catherin Tramellová, hlavní postava napínavého trilleru Základní instinkt. Kdo by si nevzpomněl na proslulou scénu u výslechu, při které Sharon Stone v roli proklatě sexy vražedkyně, vyzývavým způsobem překříží nohy …

Tato oslnivá, modrooká blondýna během 122 minutového děje vytváří podivuhodnou, psychopatickou síť lží, intrik a  prapodivných shod okolností, které vrcholí vraždami či „náhodnými“ úmrtími milenců, milenek nebo rodinných příslušníků. Kdo jí není po vůli bude mít dříve nebo později co do činění s jejím hněvem, který má vzhledem k jejímu nadprůměrnému IQ mnoho podob. Nemíní se vzdát. Svádí, manipuluje a zuří, vydírá i vraždí, přitom zůstává stále okouzlující chudinkou, svůdnou v krajce i pyžamu, v oparu kouře z luxusních cigaret nebo rozpité lahve. Tato fiktivní filmová ďáblice je ukázkovým příkladem typu Bella-donna, jedince, který si rád dokazuje, že vyčnívá nad své okolí, ať to stojí co to stojí.

Když vztek dělá paseku

Stačí maličký, nepodstatný podnět a lidé typu Bella-donna  jsou tzv. „mimo”. Zatmí se jim před očima, nevidí napravo ani nalevo. Často nabývají jejich reakce takové podoby, že ani zkušený psychiatr si v tu chvíli není jistý, zda jde jen o neurotický nebo závažný psychotický stav. Způsob jejich uvažování během cholerických atak je opravdu psychotického rázu. Snadno překračují hranice, stávají se asociálním, bez špetky empatie, ohledu a respektu vůči druhému. Mluví a ubližují, jednají a  ubližují. Jedině tak poté cítí úlevu.

Rudí hněvem i nemocí

Pokud mohou svůj hněv a agresivitu realizovat navenek, kopou do věcí, rozbíjí hrnečky, jdou si „jednu zapálit” a bez rozmyslu seřvou kohokoliv, kdo je zrovna po ruce. Vždy je to ale někdo, o kom si je Bella - donna jistá, že si na něj může troufnout. Silnějšího protivníka totiž vnímá jako hrozbu. V tu chvíli se dokáže ovládnout a svou zlobu obrátí naopak dovnitř. Energie, kterou představuje potlačená zlost, psychické napětí a prožitý fyzický či psychický nátlak, jenž Bella - donna zoufale nesnáší, se „somatizuje” nesmírnou silou a prudkostí do nemocí. Proto mají choroby těchto jedinců velmi náhlý, nečekaný, akutní nástup a dramatický průběh. Během jejich trvání jsou zarudlí v obličeji a mají nepřehlédnutelně rozšířené zorničky.

Nejčastěji onemocní angínou, chřipkou nebo bronchitidou, které doprovázejí náhlé a vysoké horečky. Trápí je vysoký krevní tlak a intenzivní bolesti hlavy, které vznikají z potlačování negativních emocí, z  přehřátí na slunci anebo pod vlivem studeného větru. Zdravotní potíže, znamenají dočasné vyřazení z provozu, což mnohdy velmi rozjetou Bella-donnu náramně rozčiluje. A naopak. Když se zlobí, její tělo onemocní. Vztek je zkrátka poznávacím znamením a začarovaným kruhem Bella-donn, malých i velkých.

Děti a dospělí

U dětské Bella-donny se objevují chřipky a angíny s vysokými horečkami, které doprovází febrilní křeče. Nebo se dovnitř zasunutá psychická nepohoda (popřípadě antipyretiky zredukovaná vysoká teplota) projeví jako noční můry a děsy s pomočováním a propoceným pyžámkem. Dospělé Bella-donny zase postihuje enormně vysoký krevní tlak, který „vylétne” bezprostředně po výbuchu zlosti. Provází ho zčervenání tváří, pulzující bolest hlavy nebo překotné bušení srdce. Typické jsou pro ně akutní chřipkové stavy či vážné bronchitidy a infarkty, přičemž nejde jen o příhodu srdeční, ale o  postižení různých orgánů. Může jít o infarkty plic nebo střev. Standardem jsou mozkové mrtvice, těžké, život ohrožující žlučníkové záchvaty a akutní pankreatitidy. Výjimkou nejsou ani závažná kožní onemocnění, obvykle s hnisavými záněty. Muži typu Bella-donna absolutně ztrácí libido. Ženy typu Bella-donna jsou zase náchylné ke vzniku nebezpečné (pro dítě, pro ženu samotnou i širší okolí) laktační psychózy. Na vině je většinou narkóza nebo epidurální anestézie. Klasikou bývá i horečka omladnic a akutní, bolestivé a hnisavé záněty mléčné žlázy. Proto vždy pacientkám typu Bella-donna doporučuji užívat lék Bella-donna AKH preventivně, nejlépe už od dvou měsíců před termínem porodu.

Pozor na závislost

Velmi snadno také propadají alkoholové či jiné závislosti. Pomyslnou pomocnou „berličku” si tvoří z  povzbuzujících i tlumících léků a z cigaret. Nejlítější boje ale musí svádět právě s alkoholem. Homeopatický lék Bella-donna AKH je proto hlavním prostředkem pro léčbu alkoholismu. Němečtí a  angličtí homeopaté právě Bella-donnou řeší a léčí pijáctví s velkými úspěchy. Homeopatikum Bella-donna AKH může skutečně pomoci v tom hlavním – významně zmírní záchvaty vzteku, který s tímto druhem pacienta většinou cloumá pravidelně a velmi mocně. Lze tak předejít řadě nebezpečných zdravotních problémů, které mnohdy ohrožují i pacientův život. Jedinec konstitučního typu Bella-donna navíc díky homeopatiku Bella-donna AKH přestává pít, kouřit a zásobovat se tlumícími nebo povzbuzujícími léky.

Štítky

1. ročník Acidum aceticum Acidum phosphoricum Aconitum AKH Alergie Allium cepa Apis Argentum nitricum Arnica Arsenicum album Artemisia Artemisia vulgaris Aurum metallicum Bella-donna Bellis Berberis Borax Calcarea carbonica Calcarea fluorica Calendula Camphora Capsicum Causticum Cimicifuga co kvete Co se vyrábí? Coccus cacti Coffea cruda Cyclamen článek Drosera rotundifolia Dulcamara e-shopy Ferrum phosphoricum Graphites HAB Hahnemann Hepar sulfuris historie hlasování Homeopat roku Homeopatická káva homeopatická mapa zdraví homeopatická poradna Homeopatické bylinky Homeopatické byliny homeopatický kongres homeopatie Homeopatie vědecká homeopatika homeopatikum homeopatikum týdne Hradec Králové Hypericum Chamomilla recutita Imunita jak se vyrábí Kalium carbonicum Kalium iodatum Kalium muriaticum Kalium phosphoricum kamenné lékárny Kazuistika Kongresy konzultace koronavirus Kurz kurzy lékárník lékopis lékopisná kuchařka Literární noviny Lycopodium Mapa zdraví Melilotus MUDr. Alexandr Fesik nákup nařízení vlády Natrium carbonicum Natrium phosphoricum Natrium sulfuricum nemoc nemoci Nové léky Novinky ocenění omezení pohybu Phytolacca Pozitivní homeopatie Praktická homeopatie Praktická homeopatie podle Hahnemanna prodej příběhy přihláška přínos rady Rekonvalescence Sammuel Hahnemann Sepia Silicea Solidago Specializovaný kurz studium Sulfur telefonické linky Teorie Thuja occidentalis Typologie Vědecká homeopatie vyjádření vzdělávání zákaz zdraví Zincum metallicum zpráva vše